Ponedjeljak, 20. listopada, 2014
Veličina teksta

Trener Nemeth povukao Hypo s terena u 58. minuti

Horvat je bila ''ubojita'' // Foto www.koprivnica.netPodravka Vegeta u drugoj prijateljskoj utakmici odigranoj u četvrtak u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici pobijedila je austrijske prvakinje Hypo Nö 30:28 (14:15) nakon 57 minuta i 45 sekundi, jer tada je trener Hypa Mađar Andras Nemeth nezadovoljan suđenjem, tj. drugim isključenjem Stefanie Kaiser povukao igračice s terena rekavši na engleskom Thank You i njemačkom unmöglich: hvala i nemoguće.

Kaiser obara Pongrac nogom // Foto www.koprivnica.netTo isto nije učinio trener Hrupec u 25. minuti kada je ta ista Stefanie Kasier dobila prvih dvije minute isključenja, a ružno i nekontrolirano s leđa podmetnula je nogu Ivi Pongrac koja se preokrenula u zraku i tresnula o pod. To je po svim kriterijima crveni karton, isključenje do kraja susreta i seljenje na tribinu.

Nakon srijede u četvrtak se pojavio još jedan koprivnički neiskusni sudački par i upropastio susret. No, podjednako su griješili na obje strane i trener Nemeth, kojeg izuzetno poštujemo, donio je ishitrenu odluku. Moglo se zaustaviti igru i porazgovarati i ranije. Ovako se sve prepustilo da ide kako voda teče, a činjenica je da su to debelo koristile igračice i treneri, pa su u dvorani svi postali suci, a s takvim pritiskom neiskusnom sudačkom paru još je bilo teže.

U ovoj priči o sucima, koje pretežito zaobilazimo u komentarima s utakmice, jer ne mislimo da je potrebna njihova sječa, ima nešto i na njima: imaju u Koprivnici europsku ekipu, a ni jedanput nisu sudili curama barem na treningu, da se nauče kako se igra u jakom europskom rukometu. Trećeligaški suci ne mogu uhvatiti ritam djevojaka iz čak tri svjetske reprezentacije skupljene u dva dana u koprivničkoj dvorani: austrijske, brazilske i hrvatske.

Čvrsta Podravkina obrana // Foto www.koprivnica.netNo, ako ne mogu oni, onda postoji i drugi način. U nogometu prijateljsku međunarodnu utakmicu moraju suditi međunarodni suci. U Beču su Hypu i Podravki sudili mađarski internacionalci, koji sude Ligu prvakinja.

Ishitrena odluka trenera i loš odabir sudaca ne bi smjeli biti prepreka daljnjoj suradnji dvaju klubova, jer: što su krive igračice da na kraju nije bilo ni međusobnog pozdrava?! Europski rukomet podrazumijeva i europsko ponašanje. Kako god završile Podravkine utakmice u inozemstvu, kako god ih suci zakidali, djevojke nakon utakmice pljeskom pozdravljaju gledatelje na sve četiri strane dvorane. I to je kultura i sportska kultura.

Nije ovo dijeljenje lekcija, nego opis stanja.

A o utakmici treba reći da Podravka Vegeta nije toliko griješila u 1. poluvremenu, imala bi već tada prednost pred Hypom. No, već u 2. minuti Tatari se našla na podu, jer je (nažalost ''tradicionalno'') opet dobila po nosu, i kasnije nije bila ''prava'' za igru, griješila je, sve do drugog poluvremena, iako je dala četiri gola. Nije išlo ni Andrei Čović, koja je igrala cijelu utakmicu, a Vesna Milanović Litre je vježbala sa strane zbog ozljede ruke. Ni Gaće nije odigrala kako može u 1. poluvremenu, a nije ni Damnjanović bila previše raspoložena. Dosta je toga ''izvadila'' Žderić (9 obrana), bila je ravnopravna s Barbarom Arenhart na drugoj strani. Jedino je Horvat, uz nekoliko grešaka, pokazala koja je njezina uloga: zaleti se, primi loptu, skoči i zabi gol. U 1. poluvremenu dala je tri, u drugom još toliko.

U 2. minuti Tatari je dobila udarac u lice // Foto www.koprivnica.netKod Hypa je Do Nascimento dva puta zabila s krila u prvom, dva puta u drugom, četiri puta iz sedmeraca, a neumoljiva je bila lijevo krilo Hypa Fernanda Da Silva s ukupno sedam golova.

U drugom poluvremenu najbolji dojam ostavila je Ivana Jelčičć na golu. Neke obrane bile su školski prikaz pravilnog postavljanja i reagiranja. Dobro, uvijek joj ''uteče'' neki gol iz vana, ali obrana sedmerca i još šest lopti u igri koja je bila ravnopravna, a na suprotnoj strani Petra Blažek tek četiri obrane, donijela je prevagu. Od 51. minute razliku su nakon 25:25 stvarale Horvat (26:25), Pušić-Koroljević (27:26 lob s krila i 28:26 u 54. minuti iz kontre), Horvat u 55. minuti postavila je 29:26, a u 56. minuti Tatari je iz sjajno odigrane polukontre dala zadnji gol za Podravku Vegeti, dok je Cararro zabila zadnji gol za Hypo. Bilo je 30:28, Kaiser radi prekršaj, isključenje i trener Nemeth označuje kraj nastupa u Koprivnici.

I Cararro na podu // Foto www.koprivnica.netStručnjaci Podravke smatraju da je nervoza na klupi Hypa bila i stoga što je za Bečanke protivnik bio - prejak. Pad koncentracije i nedostatak snage cijena je slabe lige. To je problem Hypa, Krima, Budućnosti i Podravke. Zato su upućeni jedni na druge i odigravanje prijateljskih utakmica.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA - HYPO NÖ 30:28 (14:15)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Tomislav Vratić i Lorena Jurenec (oboje Koprivnica).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (9+0), Jelčić (6+1), Kapitanović (-); Čović 3, Kožnjak 1, Pongrac 1, Šenvald, Petković, Gaće 4, Damnjanović 5(4), Milanović Litre, Dragišić, Havić, Tatari 6, Horvat 6, Pušić-Koroljević 4(1). TRENER: Neven Hrupec.

HYPO NÖ: Arenhart (8+1), Blažek (4+0); Do Nascimento 8(4), Rocha 1, Piedade, Rodrigues 4, N. Stumvoll 1, Pinhiero 2, S. Stmvoll 1, Da Silva 7, Soos 1, Cararro 1, Kaiser, Mauler, Temes 2, L. Nemeth. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(5), Hypo Nö 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Gaće 2+2, Tatari, Pušić-Koroljević po 2), Hypo Nö 12 minuta (Keiser 2+2, Do Nascimento, Pinhiero, Cararro, Temes po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Podravka Vegeta).

Prije Dalje Stranica:
DAN POSLIJE // Mrđen: Od bojazni smo zazirali i od rezonskog šuta

Podravka Vegeta danas je na putu prema Hrvatskoj. Navečer je stigla obavijest o štrajku Lufhansinih pilota, koja je obavijestgila da je let Leipzig - Frankfurt... Opširnije

20. listopada 2014. Klikova:142

LIGA PRVAKINJA // Kakav poraz!

Visok poraz, neprepoznatljiva igra, nevjerica u redovima gošći. Domaće, Thüringer, ''uništile'' su Podravku Vegetu u 1. kolu B grupe Lige prvakinja, pobijedivši s 33:20 (14:11) Ambijent... Opširnije

19. listopada 2014. Klikova:451

GORAN MRĐEN // Dva boda osvojit ćemo obranom i ''guranjem'' u leđa

Odbrojavaju se sati i minute do susreta 1. kola B grupe Lige prvakinja u Nordhasenu u Njemačkoj, gdje se u nedjelju u 14,30 sati sastaju... Opširnije

17. listopada 2014. Klikova:283

S OSIJEKOM KAKO-TAKO // S ni jednom ekipom nije lako

Mogli bi izreći nekoliko poslovica o tome kad se mašta i snaga prilagode suparniku u sportu (recimo: prema svecu i tropar u nekom sličnom značenju),... Opširnije

16. listopada 2014. Klikova:397

GORAN MRĐEN // Promjena ritma nam ne odgovara

Podravka Vegeta opet ima na okupu sve igračice. Na reprezentativnim obavezama bile su njih pet (Tatari, Elez, Džono, Živković i Trifunović). Jelena Živković u reprezentaciji... Opširnije

15. listopada 2014. Klikova:316

RASPORED // Do kraja godine još 12 utakmica

Do kraja godine Podravka Vegeta odigrat će još 12 službenih utakmica, sedam u Koprivnici, pet u gostima. Objavljujemo njihov raspored, za većinu utakmica i točnu... Opširnije

09. listopada 2014. Klikova:481

1. HRL ZA ŽENE // Rutinska pobjeda u Umagu 34:20

Podravka Vegeta u 4. kolu 1. HRL za žene gostovala je u Umagu i ostvarila i četvrtu pobjedu u četiri kola. Umag - Podravka Vegeta... Opširnije

04. listopada 2014. Klikova:549

RASPORED ZA VIKEND // Vegeta u Umagu, Lino doma sa Đakovom

Podravkine ekipe u subotu i nedjelju raspoređene su na tri fronta. U 4. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta gostuje u Umagu. Utakmica Umag... Opširnije

03. listopada 2014. Klikova:403

TRENING UTAKMICA // Ugostili smo Budućnost

Rukometašice podgoričke Budućnosti u dva dana gostovale su na dva treninga u Hrvatskoj i to kod oba hrvatska sudionika Lige prvakinja, Lokomotive i Podravke Vegete.... Opširnije

30. rujna 2014. Klikova:535

DVA BODA S BJELOVAROM // Najvažnije: igrale mlade snage

U 3. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta je na domaćem terenu pobijedila ŽRK Bjelovar 41:24 (20:9).Velika razlika u kvaliteti, a rekli bismo i... Opširnije

26. rujna 2014. Klikova:647

LIGA PRVAKINJA I REGIONALNA LIGA // Poznati rasporedi utakmica

Nakon završenih kvalifikacija za Ligu prvakinja poznati su termini odigravanja utakmica. Iz Koprivnice su osigurani televizijski prijenosi sve tri Podravkine utakmice, vjerojatno i na gostovanju.  Opširnije

25. rujna 2014. Klikova:446

NAJAVE UTAKMICA // U Koprivnici Bjelovar, Lino u Virovitici

U 3. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta u Koprivnici ugošćuje ŽRK Bjelovar. Utakmica će se igrati u petak 26. rujna u gimnazijskoj sportskoj dvorani... Opširnije

25. rujna 2014. Klikova:426

PRESS // Božica Palčić: Nismo ni svjesni kakav smo uspjeh postigli

Nakon velikog uspjeha RK Podravke Vegete, ulaska u Ligu prvakinja, promtno je sazvana konferencija za novinstvo dok su dojmovi još svježi. Igračice su na odmoru,... Opširnije

23. rujna 2014. Klikova:493

U LIGI SMO PRVAKINJA! S Radničkim 28:24 (14:12)

Podravka Vegeta - Radnički 28:24 (14:12). Podravka Vegeta i u ovoj sezoni izborila je nastup u grupi Lige prvakinja. Pobijedila je na turniru u Kragujevcu... Opširnije

21. rujna 2014. Klikova:901

TKO ĆE U LP - RADNIČKI ILI PODRAVKA VEGETA // Skandinavke bile favoriti na papiru

Sjajna pobjeda Podravke Vegete nad norveškim Byasenom (31:23) već je u subotu navečer dala povod za slavlje u redovima Koprivničanki. Čekalo se samo tko će... Opširnije

20. rujna 2014. Klikova:686

JELENA ŽIVKOVIĆ // Mirandi pobjeda na dar za rođendan

Na konferenciji za novinstvo nakon utakmice vedro lice Koprivnice! Pred novinare od pobjednika izašli su Jelena Živković i trener Goran Mrđen. Ako je po zaslugama,... Opširnije

20. rujna 2014. Klikova:479

KVALIFIKACIJE ZA LP // Podravka Vegeta izborila utakmicu finala - Byasen na koljenima

Podravka Vegeta u polufinalnoj utakmici grupe 2 za ulazak u Ligu prvakinja na turniru što se održava u Kragujevcu pobijedila je norveški Byasen Trondheim 31:23... Opširnije

20. rujna 2014. Klikova:488

KRAGUJEVAC // Zbog sigurnosti rukometašice u izolaciji

Uoči kvalifikacijskog turnira za ulazak u Ligu prvakinja rukometašice Podravke Vegete trenirale su u petak poslije podne u dvorani Jezera. Kapacitet je ipak nešto veći... Opširnije

19. rujna 2014. Klikova:550

PRESICA U KRAGUJEVCU // Svi se nadaju prolazu pred 3000 gledatelja

Uoči kvalifikacijskog turnira grupe 2 za ulazak u Ligu prvakinja, u kragujevačkom hotelu Šumarice domaćin je priredio konferenciju za novinstvo koja je bila dobro posjećena,... Opširnije

19. rujna 2014. Klikova:505

ZAPIS IZ KRAGUJEVCA // Veseli trening nakon putovanja

Podravka Vegeta je u Kragujevcu u Srbiji. Smještaj sudionika kvalifikacijske grupe 2 za ulazak u Ligu prvakinja je u spomen parku Šumarice u istoimenom hotelu,... Opširnije

18. rujna 2014. Klikova:467

2. KOLO 1. HRL // Pobjeda u Samoboru

U unaprijed odigranoj utakmici 2. kola 1. HRL za žene Podravka Vegeta pobijedila je u Samoboru. Igrala je sa željom, ali uz mnogo promašaja i... Opširnije

17. rujna 2014. Klikova:443

U SRIJEDU U SAMOBORU // Ozbiljno sa svakim suparnikom

Nakon uspješnog početka prvenstva i osvojenih bodova vidljivim zalaganjem i motivom, Podravka Vegeta u srijedu (19,45) gostuje u 2. kolu 1. HRL u Samoboru. Svakom... Opširnije

16. rujna 2014. Klikova:299

POČELO PRVENSTVO // Podravka Vegeta zasjela na 1. mjesto

Podravka Vegeta u staroj, dobroj dvorani Srednje škole pobijedila je u nedjelju navečer Dalmatinku iz Ploča s 39:18 (17:10) i tako s najboljom golrazlikom prvoga... Opširnije

14. rujna 2014. Klikova:701

ZBOG POPLAVE // Odgoda Dalmatinke za nedjelju u staroj dvorani

Nije prvi puta, ali ovoga puta poplava u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici bila je s velikom količinom vode, u dvoranu se moglo samo u... Opširnije

13. rujna 2014. Klikova:634

1. HRL U SUBOTU U 18 // Podravka Vegeta ugošćuje Dalmatinku

Počinje hrvatsko prvenstvo. Rukometašice startaju već u petak, 12. rujna, kada će zagrebački klubovi Lokomotiva i Trešnjevka odigrati prve utakmice 1. kola 1. HRL za... Opširnije

11. rujna 2014. Klikova:423

Podravka Vegeta osvojila je 2. mjesto

Podravka Vegeta s dvije pobjede iz tri susreta osvojila je 2. mjesto na 9. memorijalnom turniru Josipa Samaržije Bepa. U utakmici 3. kola svladala je... Opširnije

30. kolovoza 2014. Klikova:718

Budućnost je pobjednik Bepa 2014.

Budućnost iz Podgorice, doprvak Europe, pobijedio je i u 3. kolu 9. memorijalnog turnira u čast Josipa Samaržije Bepa: Iuventa Michalovce - Budućnost 28:40 (17:21).... Opširnije

30. kolovoza 2014. Klikova:766

BEPO 2. KOLO // Podravka Vegeta bolja od slovačkih prvakinja

Podravka Vegeta u 2. kolu Bepova turnira svladala je slovačke prvakinje rukometašice Iuvente iz Michalovaca s 32:23 (16:14) u igri u kojoj je iskazana kvaliteta... Opširnije

30. kolovoza 2014. Klikova:666

BEPO 2. KOLO // Budućnost vjerojatni pobjednik turnira

Budućnost je u 2. kolu 9. memorijalnog turnira Josip Samaražija Bepo pobijedila Krim Mercator 32:24 (15:13) i tako s dvije pobjede iz dvije utakmice praktički... Opširnije

30. kolovoza 2014. Klikova:559

BEPO 1. KOLO // Budućnost jača od Podravke Vegete

Budućnost je prejaka, ima sjajnu ekipu, i Podravka Vegeta u takvim okolnostima nije mogla više: Podravka Vegeta - Budućnost 17:23 (8:13).Prije početka utakmice turnir je... Opširnije