Srijeda, 04. svibnja, 2016
Veličina teksta

Trener Nemeth povukao Hypo s terena u 58. minuti

Horvat je bila ''ubojita'' // Foto www.koprivnica.netPodravka Vegeta u drugoj prijateljskoj utakmici odigranoj u četvrtak u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici pobijedila je austrijske prvakinje Hypo Nö 30:28 (14:15) nakon 57 minuta i 45 sekundi, jer tada je trener Hypa Mađar Andras Nemeth nezadovoljan suđenjem, tj. drugim isključenjem Stefanie Kaiser povukao igračice s terena rekavši na engleskom Thank You i njemačkom unmöglich: hvala i nemoguće.

Kaiser obara Pongrac nogom // Foto www.koprivnica.netTo isto nije učinio trener Hrupec u 25. minuti kada je ta ista Stefanie Kasier dobila prvih dvije minute isključenja, a ružno i nekontrolirano s leđa podmetnula je nogu Ivi Pongrac koja se preokrenula u zraku i tresnula o pod. To je po svim kriterijima crveni karton, isključenje do kraja susreta i seljenje na tribinu.

Nakon srijede u četvrtak se pojavio još jedan koprivnički neiskusni sudački par i upropastio susret. No, podjednako su griješili na obje strane i trener Nemeth, kojeg izuzetno poštujemo, donio je ishitrenu odluku. Moglo se zaustaviti igru i porazgovarati i ranije. Ovako se sve prepustilo da ide kako voda teče, a činjenica je da su to debelo koristile igračice i treneri, pa su u dvorani svi postali suci, a s takvim pritiskom neiskusnom sudačkom paru još je bilo teže.

U ovoj priči o sucima, koje pretežito zaobilazimo u komentarima s utakmice, jer ne mislimo da je potrebna njihova sječa, ima nešto i na njima: imaju u Koprivnici europsku ekipu, a ni jedanput nisu sudili curama barem na treningu, da se nauče kako se igra u jakom europskom rukometu. Trećeligaški suci ne mogu uhvatiti ritam djevojaka iz čak tri svjetske reprezentacije skupljene u dva dana u koprivničkoj dvorani: austrijske, brazilske i hrvatske.

Čvrsta Podravkina obrana // Foto www.koprivnica.netNo, ako ne mogu oni, onda postoji i drugi način. U nogometu prijateljsku međunarodnu utakmicu moraju suditi međunarodni suci. U Beču su Hypu i Podravki sudili mađarski internacionalci, koji sude Ligu prvakinja.

Ishitrena odluka trenera i loš odabir sudaca ne bi smjeli biti prepreka daljnjoj suradnji dvaju klubova, jer: što su krive igračice da na kraju nije bilo ni međusobnog pozdrava?! Europski rukomet podrazumijeva i europsko ponašanje. Kako god završile Podravkine utakmice u inozemstvu, kako god ih suci zakidali, djevojke nakon utakmice pljeskom pozdravljaju gledatelje na sve četiri strane dvorane. I to je kultura i sportska kultura.

Nije ovo dijeljenje lekcija, nego opis stanja.

A o utakmici treba reći da Podravka Vegeta nije toliko griješila u 1. poluvremenu, imala bi već tada prednost pred Hypom. No, već u 2. minuti Tatari se našla na podu, jer je (nažalost ''tradicionalno'') opet dobila po nosu, i kasnije nije bila ''prava'' za igru, griješila je, sve do drugog poluvremena, iako je dala četiri gola. Nije išlo ni Andrei Čović, koja je igrala cijelu utakmicu, a Vesna Milanović Litre je vježbala sa strane zbog ozljede ruke. Ni Gaće nije odigrala kako može u 1. poluvremenu, a nije ni Damnjanović bila previše raspoložena. Dosta je toga ''izvadila'' Žderić (9 obrana), bila je ravnopravna s Barbarom Arenhart na drugoj strani. Jedino je Horvat, uz nekoliko grešaka, pokazala koja je njezina uloga: zaleti se, primi loptu, skoči i zabi gol. U 1. poluvremenu dala je tri, u drugom još toliko.

U 2. minuti Tatari je dobila udarac u lice // Foto www.koprivnica.netKod Hypa je Do Nascimento dva puta zabila s krila u prvom, dva puta u drugom, četiri puta iz sedmeraca, a neumoljiva je bila lijevo krilo Hypa Fernanda Da Silva s ukupno sedam golova.

U drugom poluvremenu najbolji dojam ostavila je Ivana Jelčičć na golu. Neke obrane bile su školski prikaz pravilnog postavljanja i reagiranja. Dobro, uvijek joj ''uteče'' neki gol iz vana, ali obrana sedmerca i još šest lopti u igri koja je bila ravnopravna, a na suprotnoj strani Petra Blažek tek četiri obrane, donijela je prevagu. Od 51. minute razliku su nakon 25:25 stvarale Horvat (26:25), Pušić-Koroljević (27:26 lob s krila i 28:26 u 54. minuti iz kontre), Horvat u 55. minuti postavila je 29:26, a u 56. minuti Tatari je iz sjajno odigrane polukontre dala zadnji gol za Podravku Vegeti, dok je Cararro zabila zadnji gol za Hypo. Bilo je 30:28, Kaiser radi prekršaj, isključenje i trener Nemeth označuje kraj nastupa u Koprivnici.

I Cararro na podu // Foto www.koprivnica.netStručnjaci Podravke smatraju da je nervoza na klupi Hypa bila i stoga što je za Bečanke protivnik bio - prejak. Pad koncentracije i nedostatak snage cijena je slabe lige. To je problem Hypa, Krima, Budućnosti i Podravke. Zato su upućeni jedni na druge i odigravanje prijateljskih utakmica.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA - HYPO NÖ 30:28 (14:15)

KOPRIVNICA - Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Tomislav Vratić i Lorena Jurenec (oboje Koprivnica).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (9+0), Jelčić (6+1), Kapitanović (-); Čović 3, Kožnjak 1, Pongrac 1, Šenvald, Petković, Gaće 4, Damnjanović 5(4), Milanović Litre, Dragišić, Havić, Tatari 6, Horvat 6, Pušić-Koroljević 4(1). TRENER: Neven Hrupec.

HYPO NÖ: Arenhart (8+1), Blažek (4+0); Do Nascimento 8(4), Rocha 1, Piedade, Rodrigues 4, N. Stumvoll 1, Pinhiero 2, S. Stmvoll 1, Da Silva 7, Soos 1, Cararro 1, Kaiser, Mauler, Temes 2, L. Nemeth. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(5), Hypo Nö 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Gaće 2+2, Tatari, Pušić-Koroljević po 2), Hypo Nö 12 minuta (Keiser 2+2, Do Nascimento, Pinhiero, Cararro, Temes po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Podravka Vegeta).

Prije Dalje Stranica:
OPROŠTAJ OD PUBLIKE // Gledateljima - lijepa utakmica

Prema očekivanju nove-stare državne prvakinja Podravka Vegeta visoko su pobijedile u utakmici s posljednjeplasiranim Đakovom, ekipom, koja se vraća u 2. ligu. Pobjedu od 45:13... Opširnije

30. travnja 2016. Klikova:273

SA ĐAKOVOM // Milošević ne igra, Franković vjerojatno ne igra

Vikend u Dalmaciji imao je i svoje žrtve. U subotu, na utakmici sa Splitom 2010, Lani Franković ozlijeđen je gležanj lijeve noge. Privremeno joj je... Opširnije

28. travnja 2016. Klikova:286

MI SMO PRVACI // Više nas nitko ne može stići!

Podravka Vegeta pobjedom nad Ženskim akademskim rukometnim klubom (ŽARK) Split u odgođenoj utakmici 22. kola 1. HRL za žene i teoretski je osvojila još jedan... Opširnije

24. travnja 2016. Klikova:470

KONTRA SPLITA 2010 // Osvojena dva boda, zadržana prednost od četiri

Podravka Vegeta uspješno je započela dalmatinsku turneju. U utakmici 24. kola u maloj dvorani SC Gripe pobjedila je Split 2010 s 30:15 (16:6). Osim što... Opširnije

23. travnja 2016. Klikova:267

HRVATSKI KUP // U polufinalu Podravka Vegeta - Lokomotiva

U središtu HRS-a u Zagrebu danas, u petak, izvučeni su parovi polufinala ženskog rukometnog kupa Hrvatske, čija se završnica igra u Umagu. U četvrtak 12.... Opširnije

22. travnja 2016. Klikova:201

PETAK, SUBOTA, NEDJELJA // Vikend u Dalmaciji

Podravka Vegeta u petak poslije podne putuje u Split, gdje će u sub otu i nedjelju odigrati dvije prvenstvene utakmice. U subotu 23. travnja u... Opširnije

21. travnja 2016. Klikova:292

ZAVRŠNICA KUPA // Podravka Vegeta, Lokomotiva, Zamet i trećeligaš Zelina

Kup natjecanje često donosi iznenađenja, pa se u jedno takvo može ubrojiti i plasman Zeline na završnicu Kupa. Trećeligaš Zelina je, naime, u nedjelju u... Opširnije

18. travnja 2016. Klikova:306

SLAB, ALI NEIZVJESTAN DERBI // Podravka Vegeta tijesno svladala Lokomotivu

Puno grešaka na obje strane, brzopletost, silna želja, dosta oštrine, cijelo vrijeme tijesan rezultat , od 46. do 56. minute bez gola na obje strane... Opširnije

16. travnja 2016. Klikova:522

GORAN MRĐEN // Kad smo u natjecateljskoj formi, onda smo dobri

Uoči derbija prvenstva Prve hrvatske rukometne lige za žene Podravka Vegeta - Lokomotiva, što se igra u subotu 17. travnja u gimnazijskoj sportskoj dvorani u... Opširnije

15. travnja 2016. Klikova:237

HRVATSKI KUP // Podravka Vegeta, Lokomotiva i Zamet u završnici

Bliži se kraj rukometne sezone 2025/16. Preostala su još četiri kola 1. HRL i završnica kupa (polufinale i finale u Umagu). U Kupu su u... Opširnije

14. travnja 2016. Klikova:225

NOVOST ZA SEZONU 2016-2018. // Ivana Kapitanović potpisala na dvije godine

Reprezentativna vratarka Ivana Kapitanović produljila je vjernost klubu. Direktorica RK Podravke s.d.d. Božica Palčić obavijestila je danas da je Kapitanović potpisala ugovor na iduće dvije... Opširnije

13. travnja 2016. Klikova:259

HRVATSKI KUP // Podravka Vegeta na završnici kupa

Rukometašice državnih prvakinja, Podravke Vegete, plasirale su se na završnicu Hrvatskoga kupa, što će se od 12. do 15. svibnja igrati u Umagu. Podravka Vegeta... Opširnije

12. travnja 2016. Klikova:337

ZANIMLJIV TJEDAN // Sutra, u utorak kup, u subotu Lokomotiva

Od utorka do subote vrijeme je dvostrukih odluka. U utorak u Koprivnici u četvrtzavršnici Kupa Bjelovar i Podravka Vegeta odlučuju tko će na Završnicu kupa... Opširnije

11. travnja 2016. Klikova:308

PODRAVKA VEGETA 2016-2018 // Franković odlazi svojom odlukom

Direktorica RK Podravke s.d.d. Božica Palčić potvrdila je da u ekipi koja se sprema za iduće dvije sezone neće biti vanjska igračica Lana Franković. Palčić... Opširnije

11. travnja 2016. Klikova:599

PODRAVKA VEGETA // Bez utakmice za vikend

Maratonsko je bilo 21. kolo 1. HRL za žene, jer su se utakmice igrale od prošlog petka (Podravka Vegeta - Osijek) do danas (četvrtak, Đakovo... Opširnije

07. travnja 2016. Klikova:284

S OSIJEKOM // Lak posao u Garešnici

U povodu 45 godina rukometa u Garešnici Podravka Vegeta odigrala je prvemstvenu utakmicu 21. kola 1. HRL kao dar domaćinu i podstrek za razvoj rukometa... Opširnije

01. travnja 2016. Klikova:1017

U PETAK, 1. TRAVNJA // S Osijekom u Garešnici

RK Garešnica slavi u 2016. godini, obljetnicu - 45 godina od osnutka kluba. U povodu toga obratili su se RK Podravki s.d.d. zamolbom da ugoste... Opširnije

29. ožujka 2016. Klikova:706

RASPLET NA VRHU // Lokomotiva ostala jedina pratiteljica

Lokomotiva je večeras pobijedila u Rijeci i ostala praktički jedini ''protukandidat'' Podravki Vegeti za osvajanje prvenstva. Zamet - Lokomotiva 21:22 (8:12). Nakon te utakmice i... Opširnije

25. ožujka 2016. Klikova:842

VISOKA POBJEDA // U Umagu Podravka Vegeta učvrstila vodstvo

Podravka Vegeta pobijedila je u 20. kolu 1. HRL domaćina na gostovanju u Umagu u Istri večeras. Postignuta je visoka razlika, 16:29 (10:12), a ona... Opširnije

24. ožujka 2016. Klikova:810

NASTAVAK PRVENSTVA // U četvrtak Podravka Vegeta u Umagu

Nastavlja se ''rastrzani'' dio prvenstva 1. HRL, koji je prekint uspješnom akcijom reprezentacija u kvalifikacijama za nastup na Europskom prvenstvu. U 19. kolu Podravka Vegeta... Opširnije

23. ožujka 2016. Klikova:611

KUP // U 1/4 završnici Bjelovar - Podravka Vegeta

U prostorijama Hrvatskog rukometnog saveza održan je danas ždrijeb parova četvrtfine finala Kupa Hrvatske za žene i muškarce. Podravka Vegeta 13. travnja, kada se igraju... Opširnije

18. ožujka 2016. Klikova:887

ODGODA // Umag - Podravka Vegeta u četvrtak 24. ožujka

Zbog zauzetosti dvorane u Umagu utakmica 20. kola 1. HRL za žene između Umaga i Podravke Vegete igrat će se u četvrtak umjesto u subotu,... Opširnije

16. ožujka 2016. Klikova:833

LOŠE S TREŠNJEVKOM // Pobjeda s puno nezadovoljstva

''Trifrtalj'' ure muka živa. 45 minuta! Podravka Vegeta igrala je igru u kojoj je neko neslužbeno geslo bilo ''primat' znamo, al' zabit' ne znamo''. U... Opširnije

04. ožujka 2016. Klikova:987

PETAK, 4. OŽUJKA // Dolaze Trešnjevka i TVIN Virovitica

Prije reprezentativne stanke (od 6. do 19. ožujka) igrat će se 19. kolo 1. HRL za žene. Podravka Vegeta u petak, 4.ožujka igra s Trešnjevkom... Opširnije

03. ožujka 2016. Klikova:871

VARAŽDIN '' RIJEŠEN'' // Rutinska pobjeda nad Kokom

Koka - Podravka Vegeta 19:25 (9:12). U prvom poluvremenu Koka se u početku ravnopravno nosila s Koprivničankama, bez obzira što je Podravka Vegeta bila u... Opširnije

27. veljače 2016. Klikova:836

RUKOMETNI VIKEND // Prva ekipa u Varaždinu, druga u Sl. Brodu

U 18. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta gostuje u Varaždinu. Utakmica Koka - Podravka Vegeta igrat će se u subotu 27. veljače s... Opširnije

26. veljače 2016. Klikova:897

UGOVORI // Potpisale Vidak, Nikšić i Milošević

Nastavljen je posao oko potvrđivanja ugovora igračice-klub. Danas, u četvrtak, ugovore su potpisale preostale tri igračice s kojima je ranije postignut dogovor. Na dvije godine... Opširnije

25. veljače 2016. Klikova:754

SEZONA 2016/2017. // Nakon dogovora uslijedili potpisi ugovora

Dogovori koji su postignuti s igračicama Podravke Vegete o nastavku suradnje, pravno se utvrđuju i ugovorima. Tako su danas, u srijedu, ugovore o međusobnoj obvezi... Opširnije

24. veljače 2016. Klikova:905

GLATKA POBJEDA // Sve igračice igrale su dobro

Podravka Vegeta sigurno korača kroz 1. HRL za žene. U susretu 17. kola večeras u dvorani koprivničke gimnazije bez problema pobijedile su ekipu Dugog Sela... Opširnije

20. veljače 2016. Klikova:891

JOŠ GODINU DANA // Selena Milošević ostaje i iduću sezonu

Postignut je još jedan dogovor. Selena Milošević dala je pristanak na produljenje suradnje za još jednu godinu, tj. sezonu. To će joj biti druga sezona... Opširnije